poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Paweł Tekień - Zszywacz (Do) Dusz

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się po tej książce, że tak mnie wciągnie. Zawiera dużo mądrych przesłań i kwestii, o których nie myślimy dopóki ktoś nam tego nie podsunie na myśl.

Tomasz - 28-latek, który nadal mieszka z rodzicami i nie ma pomysłu na życie. Nawet za bardzo nie ma chęci myśleć o jakichkolwiek zmianach. Przypadkowo staje się posiadaczem biletu do Indii gdzie od kupca nabywa tajemniczą "herbatę". Substancja sprawia, że mężczyzna przenosi się do świata snu gdzie wszystko jest niesamowicie realne. Tam może być kim chce i robić co chce. Wszystko ma jednak swoją cenę i Tomasz przestaje rozpoznawać granicę między światem realnym, a światem snów. Z czasem zdobyta wiara w siebie sprawia, że Tomek zaczyna kręcić się wokół swojej sąsiadki. Alicja jest piękną panią doktor, która może okazać się jego największym wyzwaniem.
Narkotyk jednak ma swój plus. Pozwala mężczyźnie zrozumieć samego siebie i zwalcza w nim tę niechęć do zmian.

Myślę, że jest to książka, która jest warta poświęcenia czasu na jej przeczytanie. Po tytule i okładce nie widać za bardzo jaka ona jest świetna i jednak ma w sobie to coś.
Mądra i pouczająca powieść, która pomoże nam spojrzeć na nasze działania z innej perspektywy. Zmusi nas do refleksji i pchnie nas w stronę znalezienia odpowiedzi na to czy mamy w sobie iskierkę żaru i czy czerpiemy z życia jak najwięcej :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mój czytelniczy świat , Blogger