środa, 24 sierpnia 2016

OHANA - Nadzwyczajni. Sekretny świat TOM IEffie, nastolatka z Nowego Jorku przeprowadza się wraz z mamą i bratem do miasteczka w Australii. Pewnego dnia w szkole poznaje Phoebe, dziewczynę o fioletowych włosach i pozytywnym nastawieniu do życia. Szybko znajdują wspólny język i zaprzyjaźniają się.
Tak samo szybko okazuje się również, że w mieście istnieją Nadzwyczajni - ludzie obdarzeni różnymi mocami i wszyscy podchodzą do nich z dystansem. Effie jednak wcale się ich nie boi. Powoli wchodzi do ich świata nie obawiając się tego, że któryś z nich może zrobić jej krzywdę.
W Gold Coast na dodatek grasuje morderca, wycinający w swoich ofiarach charakterystyczny wzór. Effie jest jednym z jego celów i będzie musiała stawić czoła niebezpieczeństwu.


Typowa młodzieżówka, w której dziewczyna poznaje faceta, który będzie starał się za wszelką cenę ją bronić. Jednak książka mi się spodobała. Szybko się ją czytało i była wciągająca. Według mnie za mało akcji było poświęconej mordercy. Zaczęło się o nim mówić więcej dopiero pod koniec, a na początku i w środku tylko czasem o nim wspominano. Akcja skupiała się najbardziej na Nadzwyczajnych (w końcu to saga o nich). Nawet poznajemy tu punkt widzenia jednego z tych nadprzyrodzonych facetów i to wyszło na plus, bo chciałam poznać jego zdanie. Także przygodę z "Sekretnym światem" uznaję za udaną i już czekam na tom 2, bo pierwszy skończył się tak, że.... No wiadomo, coś nadchodzi!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mój czytelniczy świat , Blogger