niedziela, 25 września 2016

Unity Blair - Błękitna Pełnia

Na wieczór przychodzę do was z krótką recenzją książki od Wydawnictwa Novaeres, za którą bardzo dziękuję 😊

Lea jest dosyć wyjątkową osobą bowiem widuje duchy. Któregoś razu dostaje propozycję współpracy od świetnego detektywa - Michaela. Śledztwo w sprawie zabójstw w Londynie prowadzi ich do klubu dla satanistów. Dziewczyna poznaje tam imię, które wzbudza strach tamtejszej społeczności. Erasmus Fake.
Lea w związku ze swoimi mocami zostaje porwana. Jej babcia skrywa mnóstwo mrocznych sekretów. Czy dziwne sny dziewczyny są rzeczywiście tylko snami? Czego może chcieć od niej długowłosy mężczyzna?

Książka zaczęła się dosyć niewinnie. Prawie przez połowę nic szczególnego się nie działo tylko poznawałam bohaterów i ich magiczny świat. Występują tu różne istoty m.in. wampiry, elfy, nimfy, wilkołaki, czarownicy i tym podobne.
Po połowie książki akcja nabiera tempa i robi się ciekawie. Wtedy już całkowicie się wciągnęłam. Podobało mi się to jak wszystko przy końcu się pokomplikowało i to sprawia, że będzie się chciało sięgnąć po drugi tom, aby poznać tę historię bardziej.
Jedna uwaga dla wszystkich, których męczy wątek trójkąta miłosnego. Owy wątek występuje tu przez chwilę, ale tylko taką malutką :D
Jeśli lubicie posiadać w swoim zbiorze książki, które są lekkie, ale nadal należą do fantastyki, to warto się zastanowić nad tą pozycją. To nie jest nic wybitnego, ale skutecznie umila czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mój czytelniczy świat , Blogger