środa, 4 maja 2016

Jojo Moyes - Zanim się pojawiłeś


Wydawnictwo Świat Książki

To nie nowość, że ta książka to wyciskacz łez. Przekonałam się na własnej skórze, że nawet jeśli ma się serce z kamienia to ta powieść sprawi, że będziesz mieć łzy w oczach lub najzwyczajniej w świecie się poryczysz.Louisa Clark to młoda dziewczyna bez pomysłu na życie. Przez brak ofert pracy zaczyna pracować jako opiekunka osoby niepełnosprawnej. U Willa po wypadku motocyklowym zostało zdiagnozowane uszkodzenie kręgów C5/6 skutkujące paraliżem przez co potrzebuje całodobowej opieki. Z początku Lou i Will nie za bardzo się dogadują. Chłopak ma depresję i nie jest skory do rozmów, a tym bardziej do zawierania nowych znajomości. 
Z czasem Louisa przez przypadek dowiaduje się o czymś, co całkowicie odmieni jej spojrzenie na Willa. Za wszelką cenę będzie chciała dostarczyć mu rozrywek. Na forum internetowym poszukuje co ludzie z jego schorzeniem mogą robić. Okazuje się, że istnieje wiele możliwości, ale jest jeden problem. Niechęć Willa. Mężczyzna nie chce wychodzić. Cierpi z powodu tego, że spotkał go taki los. Nie chce pokazywać się ludziom w takim stanie. Po wypadku jego dziewczyna opuszcza go, a przyjaciele się nie odzywają. Okrutne, prawda? W takich sytuacjach najczęściej wiadomo ilu mamy przyjaciół. 
Pewnego dnia Will dowiaduje się, że jego eks jest zaręczona z jego najlepszym kumplem. Kolejny cios w serce. Nie może już znieść całej tej sytuacji. Jego życie pełne przygód zmieniło się na życie w czterech ścianach. Egzystencja nie ma już dla niego sensu. Jedynym promieniem rozświetlającym jego dni jego właśnie Lou. Rodzące się między nimi uczucie to coś wyjątkowego. Czy dziewczyna może przywrócić sens jego życiu? Czy Will pogodzi się z życiem na wózku?


Ta niesamowita powieść wryje się na stałe w nasze serca. Sprawi, że będziemy odczuwać emocje bohaterów z każdą przeczytaną stroną, będziemy kochać tę dwójkę ludzi i ich historię. Łamiąc nam serce, dostarczy nam najpiękniejszą historię miłosną w literaturze oraz nigdy nie da nam o sobie zapomnieć. 
1 komentarz:

  1. Zapraszam do mnie :
    www.szczypta-mojego-zycia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mój czytelniczy świat , Blogger